Hayrat Derneği’nden Mevlid Kandili dolayısıyla yemek ikramı

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği, Mevlid kandili dolayısıyla vatandaşlara yemek ikramında bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (sav) dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği de; Peygamber Efendimiz (sav)'in dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi münasebetiyle vatandaşlara yemek ikramı yaptı. Vakfın mobil mutfağında pişirilen yemek, açık pazar alanında vatandaşlara dağıtıldı.

 Yemek ikramına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilcisi Şener Kara, Peygamber Efendimizin (sav) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü ve Mevlid-i Nebi Haftası’nın idrak edildiğini söyledi.

Cenabıhakk'ın, şahit, müjdeleyici, uyarıcı ve hakikate çağıran bir rehber olarak Hazreti Muhammed Mustafa'yı yeryüzüne gönderdiğini belirten Kara, Allah'ın insanlığa rahmetinin bir tecellisi olarak Hazreti Muhammed'in gelişiyle birlikte zulmün yerini adalet ve merhamet, batılın yerini hak ve hakikat, kötülüğün yerini iyilik ve güzel ahlakın aldı. Bizler de dernek olarak gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (sav) rehber edinerek mazluma el uzatmanın ve dertlere derman olmanın çabasındayız. Bu kutlu gün vesilesiyle de depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığı bu günlerde hemşerilerimize yemek ikramında bulunmak istedik. Mobil aşevimizde pişirdiğimiz yemeklerimizi ikram ettik. Tüm Elbistanlıların ve İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyoruz” dedi.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği’nin yemek ikramına katılan vatandaşlar da emeği geçenlere ve katkı sunanlara teşekkür ettiler.

 

26 Eyl 2023 - 16:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel