Müftü Kılınç’tan Mevlid-i Nebi Haftası mesajı

Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, bu yılki Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasını ‘Peygamberimiz, İman ve İstikamet’ olarak belirlediğini ifade eden Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da Mevlid Gecesini içine alan haftayı Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutlayacağız. Başkanlığımız bu yıl, Mevlid-i Nebi Haftası temasını “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” olarak belirlemiştir. Mevlid-i Nebi Haftası boyunca gerçekleştireceğimiz programlarla başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumumuzun her kesimine Peygamberimizin (sav) örnek hayatını anlatmaya çalışacağız” dedi.

Müftü Kılınç, Hutbede, 26 Eylül 2023 Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece Hz. Muhammed’in (sav) dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Gecesi olduğunu hatırlattı.

Mevlid Gecesi için Hz. Ali Cami’nde yatsı namazı öncesinde düzenlenecek programa tüm Elbistanlıları davet eden Müftü Kılınç, “Allah Resulü (sav), kalplerden şefkatin, vicdanlardan merhametin çekildiği bir dönemde dünyayı teşrif etti. Çoraklaşan yürekler, onun gelişiyle yeşerdi. O, cahiliye girdabında boğulan insanlığa rehber, ümidini kaybeden gönüllere umut oldu. İnsanları, zulmün karanlığından İslam’ın aydınlığına çıkardı. Sevgili Peygamberimiz (sav), insanlığı bir ve tek olan Allah’a kul olmaya, adalete, iyiliğe, kardeşliğe ve güzel ahlaka çağırdı. Şirkin karşısında iman ve istikameti, zulmün karşısında hak ve adaleti, cehaletin karşısında ilim ve hikmeti, şiddetin karşısında şefkat ve merhameti kuşanmayı insanlığa o öğretti. Bu vesileyle Mevlid-i Nebi Haftamızın aziz milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

25 Eyl 2023 - 15:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel