Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binasının temeli atıldı

Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı’nın yeni hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binasının temeli atıldı
Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binasının temeli atıldı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı’nın hizmet binası, 6 Şubat’taki depremle birlikte ağır hasar aldıktan sonra yıkıldı. Nurhak’ta görev yapan Mehmetçikler, kendileri çadırda kalmalarına ve tüm olumsuzluklara rağmen yine de depremzedelerin yardımına koştu. Nurhak’ın dört bir yanında yaraların sarılması için depremin ilk anından beri sahada olan jandarma, bu süre zarfında konteyner karakolda hizmet verdi.

Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı’nın, en kısa süre içerisinde yeni ve modern bir hizmet binasına kavuşması için hummalı bir çalışma başlatıldı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın süreçleri tamamlanmasıyla birlikte Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı’nın yeni hizmet binasının temeli atıldı.

Temel atma törenine, Nurhak Kaymakamı Oray Güven, Jandarma İstihkam Komutanı Tuğgeneral Hamdi Gülpınar, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Hüsamettin Ürkmez, İstihkam Tabur Komutanı Yarbay Tarık Çağlar, Nurhak İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Salih Görmez, İstihkam Bölük Komutanı Üsteğmen Süleyman Yıldırım, Nurhak İlçe Emniyet Amiri Hüseyin İncirli ile kurum müdürleri katıldı.

Törende, dua edilmesinin ardından yeni hizmet binasının temeline ilk beton döküldü. Kaymakam Güven ve Tuğgeneral Gülpınar, jandarmanın yeni hizmet binası hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Güven, Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı’nın yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.

25 Eyl 2023 - 15:41 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel