İspir: “Yerel seçimlere kendi adaylarımızla gireceğiz”

Partisinin Kahramanmaraş il kongresinde konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, kendi adayları ile yerel seçimlere gireceklerini söyledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Kahramanmaraş İl Kongresi gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede bir konuşma yapan BBP Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, 6 Şubat’taki Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerden sonra buruk bir kongre süreci yaşandığına dikkat çekti.

BBP Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Alagöz, MKYK Üyesi Arif Özdemir ve Gaziantep İl Başkanı Orhan Kızılarslan’ın da katıldığı kurultayın hayırlı olması temennisinde bulunan İspir, “Allah’tan, kurultayımızın bütün gönül coğrafyamıza, vatanımıza, milletimize ve partimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ilkeleri ve sayın genel başkanımızın liderliği ile yaptığımız kutlu yolculuğun hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Tabi, yaşadığımız büyük depremlerin ardından yaptığımız ilk kurultay olması hasebiyle bugün hepimizin yürekleri buruk. Fakat çok şükür ki başımıza gelen her hadiseyi bir imtihan meselesi, bir ayet olarak görmeyi vaaz eden imanımız var. Hep birlikte, yüreklerimizdeki yangına rağmen depremlerin olduğu günden itibaren, tam da bu imanla, asla isyana düşmeden, yeniden ayağa kalkmak için gayret ediyoruz. Bugünkü kurultayımız da şehirlerimizi, sosyal hayatımızı yeniden, eskisinden de daha güçlü bir şekilde geri döndürmek için bir vesile olacaktır inşallah. Zira hepimiz şahidiz ki, bugün hem emaneti devralacak hem de devredecek arkadaşlarımız, ilk günden itibaren olduğu gibi bundan sonra da bu aziz vatanın ve necip milletin hayrına olacak her işte olduğu gibi, deprem yaralarını sarmak için de canla başla koşturmaya devam edecektir” dedi.

BBP’nin, genel seçimlerde oylarını artırdığına değinen İspir, şöyle devam etti:

“Tabi biz parti olarak, ülke yararına olan her şeye destek olma konusunda geleneksel tavrımızı, deprem konusunda da devam ettireceğiz ve devlet millet el ele sloganı ile yeniden şahlanışın en önemli unsurlarından biri olmaya devam edeceğiz inşallah.

Malumunuz, parti olarak, tarihi önem atfettiğimiz bir seçimi geride bıraktık. Necip milletimiz tercihini bir kez daha Cumhur İttifakı devamından yana kullanmıştır. Partimiz bu seçimlerde de Türkiye’yi yeniden tarih sahnesine çıkaracak politikaların birer birer hayata geçmesi için Cumhur ittifakının bir parçası olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Gerektiğinde ikaz ederek, gerektiğinde yol göstererek, çözüm üreterek bu sürecin parçası olmaya devam edeceğiz.

Geçtiğimiz seçimlerde, BBP, her ilde kendi adayları ile seçime girmiş ve önceki genel seçimlere göre oyunu artırarak çıkmıştır. Türkiye genelindeki bütün parti teşkilatımızın olduğu gibi Kahramanmaraş il ve ilçe yönetimleri ve gözbebeğimiz Alperen Ocakları da aynı gayret ve samimiyetle, partimizin teveccühü ile aldığımız görevde beni ve arkadaşlarımı desteklemişlerdir. Bir kez daha kendilerine teşekkürlerimi arz ediyor, helallik diliyorum. Ve aynı gayreti, bu defa yerel yönetimlere aday arkadaşlarımız için göstereceklerine de yürekten inanıyorum.”

2024 Mart’ında yapılması planlanan mahalli idareler seçimine de kendi adayları ile gireceklerini vurgulayan BBP’li Bülent İspir, “Bu seçimlerde de biz yine Cumhur İttifakı içinde kalarak ama her yerde kendi adayımızla mücadelemizi ortaya koyacağız. Ben yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak partimize ait belediyelerin zor şartlar altında olmalarına rağmen nasıl gayret gösterdiklerine bizzat şahidim. Bizim bu anlayışımızı ve hizmet aşkımızı bu seçimlerde iyi anlatmayı başarırsak, sahibi olduğumuz belediye sayısı da artacaktır, inşallah. Hepimizin önümüzdeki seçimlerin birer yerel yönetici seçmekten ibaret olmadığını, bu seçimlerinde tarihi süreçlerin bir devamı olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmamamız lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Türk yüzyılı vurgusu yapan İspir, Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonlarına da değinerek, “Bu seçim, aynı zamanda, bu yüzyılın Türklerin yüzyılı olup olmayacağının da seçimi olacaktır. Ben bu vesile ile Türk yüzyılından bahsetmişken, malumunuz, Azerbaycan toprakları içinde bir grup kendini bilmez, ordu ve devlet kurmaya kalkışmış, can kardeşlerimizin demir yumruğu tepelerine binince de 24 saat bile sürmeden teslim olup silah bırakmışlar, nereye ve nasıl sığınacaklarını şaşırmışlardır. Artık Ermeniler ve bütün dünya bir kez daha görmüş ve bu defa idrak etmiştir ki Karabağ bir Türk yurdudur ve Türk toprakları üzerinde benzer emelleri taşıyan herkesin akıbeti de aynı olacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanı Aliyev olmak üzere, bütün Azerbaycan ordu mensuplarının ve Azerbaycan halkının zaferlerini tebrik ediyorum. Allah bu zaferi daim etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

Kurucu genel başkanları merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili devam eden hukuki süreç hakkında da konuşan İspir, “Kahramanmaraş aynı zamanda rahmetli genel başkanımızı şehadete uğurlayan şehir olması nedeniyle de hepimizin gönlünde ayrı bir yeri var. Ben bütün yaptığım konuşmalarda olduğu gibi bir kez de buradan, Türk adaletinden, Türk adaletine yakışacak şekilde, ihaneti ortaya çıkarmalarını ve hainlerin en ağır cezaya çarptırılmalarını istiyorum, ısrarla ve kararlılıkla talep ediyorum. Tabi ben bütün arkadaşlarımla birlikte sürecin takipçisi olmaya devam edeceğim

Ben bir kez daha kurultayımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, herkesi bir kez daha muhabbetle selamlıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucunda Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı’na Bilal Odunkıran seçildi.

25 Eyl 2023 - 15:38 Kahramanmaraş- Güncel