Jandarmanın şok uygulamasında yakalandılar

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı yol uygulamasında 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilirken farklı suçlardan aranan 4 şahıs da yakalandı.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, KOM Şube Müdürlüğü ile müşterek olarak Malatya karayolu ile Göksun karayolunda şok uygulama icra etti. Çok sayıda personelin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamalarda; durdurulan bir araçta arama yapıldı. Aramada, 1 adet ruhsatsız tabanca ve silaha ait 30 adet mermi ele geçirildi.

Uygulamada; ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan hakkında 5 yıl 17 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir hükümlü yakalandı. Hükümlü, Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığındaki işlemlerinin ardından Bünyan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi.

Kontroller sonucunda çeşitli suçlardan aranma kaydı olan 3 şüpheli daha yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler, işlemleri için adli makamlara sevk edildi.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, bu yöndeki denetim ve uygulamalarının aralıksız olarak süreceği vurgulandı.

 

23 Eyl 2023 - 16:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel