Elbistanlı öğrenci bursluluk sınavında Türkiye birincisi oldu

Elbistan Ali Tekinsoy Ortaokulu öğrencisi Esila Özdemir, 2023 yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nda tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puanla Türkiye birincisi oldu.

Akademik başarıları, sosyal, kültürel faaliyetleri, yenilikçiliği ile Elbistan’da birçok ilki gerçekleştiren Ali Tekinsoy Ortaokulu, geçtiğimiz günlerde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nda da büyük bir başarıya imza attı. e-Twinning ve Erasmus+ projeleri ile adından sıkça söz ettiren Ali Tekinsoy Ortaokulu’nun 8.sınıf öğrencisi Esila Özdemir, depremin tüm olumsuzluklarına rağmen girdiği bursluluk sınavında tüm soruları doğru cevapladı. Özdemir, 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Okul yönetimi, elde ettiği bu başarıdan dolayı öğrencilerini tebrik ederek, “Bu gururu bizlere yaşatan öğrencimizi ve ailesini tebrik ediyor, eğitim hayatında başarılar diliyoruz. Bu başarıyı inşa eden öğretmenlerimize teşekkür ederiz” değerlendirmesinde bulundu.

Esila Özdemir de; Elbistan’ın ve okulunun adını Türkiye genelinde 1.sıraya yazdırmanın gururunu ve sevincini, öğretmenleri ve ailesi ile paylaştı.

23 Eyl 2023 - 15:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel