İlköğretim Haftası programı renkli görüntülere sahne oldu

Elbistan’da, İlköğretim Haftası çerçevesinde düzenlenen etkinlik, öğrencilerin sergilediği koreografilerle renkli görüntülere sahne oldu.

İlköğretim Haftası programı renkli görüntülere sahne oldu
İlköğretim Haftası programı renkli görüntülere sahne oldu
+8
Haber albümü için resme tıklayın

TOKİ Şehit Jandarma Er Levent Kuşoğlu İlkokulu’nun ev sahipliği yaptığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın açılış konuşmasını okul müdürü Musa Demir yaptı.

Demir, okulları asma bağına benzettiği konuşmasında; “Okul; müdürü, öğretmeni, öğrencisi, velisi ve tüm çalışanları ile sıcak bir yuvadır. Bu yuva, gelecekteki yaşamımızın mutluluğumuzun hazırlayıcısıdır. Anadolu insanı, üzüm bağlarının dinlendiği zamanı asmaların uykusuna benzetir. Yeniden sürgün verdiği zamana, dünyanın en güzel söz sanatıyla ‘asmalar uyanıyor’ der. Okullarımız da aynı böyle uykudaydı günlerdir. Bu gün okullarımız uyanıyor. Her sınıf bir bağ, her sıra bir yaprak her çocuğun gözü bir üzüm tanesi. Yeni eğitim öğretim yılında öğretmenlerimizin şefkati, heyecanı, özeni en büyük güvencemiz olacaktır. Yeniden uyanışımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra mikrofona davet edilen Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ise, “Vatanı sevmek önce onun evlatlarına sahip çıkmakla başlar' şiarıyla yola çıktıklarının altını çizdi.

Çetin, “Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Maalesef istemediğimiz bir şekilde tamamladık. Yeni döneme büyük bir heyecanla başladık. Sevdiklerimizle birlikte akademik anlamla her türlü başarıyı elde edeceğimize inanıyorum.  Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımız adına verimli geçmesini temenni ediyor, bilginin ve bilgeliğin hâkim olduğu bir toplum dileklerimle ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyorum” cümleleri ile konuşmasını tamamladı.

Günün anlam ve önemine binaen konuşan sınıf öğretmeni Ali Karadoğan da; geleceğin aydın insanları olacak öğrenciler için çalıştıklarını belirtti.

Konuşmaların akabinde öğrenciler şiirler okudu. Öğrencilerin hazırladığı koreografiler ise büyük alkış aldı.

21 Eyl 2023 - 17:40 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel