Gaziler ve şehit aileleri onuruna program düzenlendi

Ekinözü Kaymakamlığı, Gaziler Günü dolayısıyla ilçedeki gaziler ve şehit aileleri onuruna yemek programı düzenledi.

Gaziler ve şehit aileleri onuruna program düzenlendi
Gaziler ve şehit aileleri onuruna program düzenlendi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun’un ev sahipliğindeki programa, şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin yanı sıra Belediye Başkanı Bilal Eker, İlçe Emniyet Amiri Bahadır Taphasan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Halil İbrahim Berktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç SYDV Müdürü Sadettin Alkaya ile katıldı.

Programda, şehit aileleri ve gaziler ile tek tek ilgilenen Kaymakam Coşkun, şehitlerin ve gazilerin yaptıkları fedakarlığın hiçbir maddi karşılığının olmadığını dile getirdi.

Şehitlerin emanetleri olan aileleri ve gazileri asla yalnız bırakmayacaklarının altını çizen Kaymakam Coşkun, “Vatan savunması ve bayrak için hayatlarını feda eden şehitlerimizin ve bu uğurda canlarından geçmeye hazır olduklarını ispatlayan kahraman gazilerimizin, bir insanın dünyada sahip olabileceği en büyük değere ulaştığına inancımız tamdır. Devletimiz de milletimiz de onların bu vatan ve ay yıldızlı bayrak için yapmış olduğunuz fedakarlığın farkındadır dedi.

Kaymakam Coşkun, “İnşallah bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi hep beraber sürdüreceğiz. Şehitlerimize, gazilerimize ve bu vatan uğruna canını ortaya koyan tüm insanlarımıza borcumuzu, ancak; birliğimizi, beraberliğimizi sağlamlaştırarak, bu ülkeye sahip çıkarak ve bu ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyarak ödeyebiliriz. Tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını daima şükranla yâd ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker de, bu vatan için canlarını seve seve feda eden şehitlerin ve görevleri sırasında gazi olanların haklarının asla ödenemeyeceğinin altını çizdi.

Başkan Eker, “Sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı onur ve büyük bir mutluluk yaşıyorum. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Programa katılan şehit yakınları, gaziler ve aileleri de Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun’a nezaketinden ve duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından sona erdi.

20 Eyl 2023 - 17:24 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel