Elbistan’da 6 zehir taciri tutuklandı

Elbistan Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerinin, uyuşturucu ve uyuşturucu madde ticaretinin önlenmesine yönelik düzenlediği operasyon ve çalışmalarda gözaltına alınan 8 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Elbistan’da 6 zehir taciri tutuklandı
Elbistan’da 6 zehir taciri tutuklandı
Video için play'e tıklayın

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor. Uyuşturucu madde kullanımının önüne geçmek ve zehir tacirlerini sokaklardan temizlemek amacıyla büyük bir kararlılıkla görev yapan Elbistan narkotiği, Kahramanmaraş Narkotik Şube Müdürlüğü desteğinde KEM ekipleri ile birlikte son bir ayda başarılı çalışmalara imza attı.

Narkotik ekipleri, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımına yönelik olarak 39 şahıs hakkında işlem yaptı.

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde uyuşturucu tacirlerine yönelik de kararlı mücadelenin sonucunda 5 olayla ilgili 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 6’sı, çıkarıldıkları Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklanarak Bünyan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

Narkotik köpeğinin de destek verdiği çalışma ve aramalarda; uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 20 bin 600 lira para ile 11,42 gram kubar esrar, 5,21 gram bonzai, 281,19 gram metamfetamin ve 6 adet de sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi.

Elbistan Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği’nin, bu yöndeki çalışmalarının aralıksız olarak süreceği vurgulandı.

20 Eyl 2023 - 17:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel