Afetzedeler köy evleri için gün sayıyor

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, kırsal mahallelerde afetzedelerin yeni yaşam alanı olacak köy evlerinde incelemelerde bulundu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

6 Şubat’taki depremlerin ikincisinin merkez üssü olan Elbistan’ın kırsal mahallelerinde vatandaşların ihtiyacına göre yöresel mimariye uygun tek katlı köy evlerinin inşası sürüyor. 140 metrekarelik tek katlı 800 köy evinin yapılması planlanıyor. Köy evleri; depreme dayanıklı olmasının yanı sıra yöresel mimari ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda projelendirildi.

Köy evleri ile ilgili en yoğun çalışma Büyükyapalak Mahallesi’nde sürüyor. Burada inşa edilen köy evlerinin bir bölümü tamamlanma aşamasına geldi.  Birçok köy evinin kaba inşaatı bitip ince işleri de yapıldı. Afetzedelerin deprem endişesi taşımadan güvenle yaşayacakları evlere; pencere, kapı, mutfak dolapları da takıldı.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, Büyükyapalak Mahallesi’ndeki köy evlerinin inşaatlarını yerinde inceledi.

Mahalledeki depremzedeler için yeni bir yaşamın başlangıcı sayılacak köy evlerinin yapım süreciyle ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Kaymakam Ataman, mahalle muhtarı Hayrettin Genç’le birlikte yapımı tamamlanan evleri inceledi.

Kaymakam Ataman; incelemelerde köy evlerinin en kısa sürede teslim edilmesi hususunda yetkilileri talimatlandırarak, sürecin takipçisi olacağını ifade etti.

19 Eyl 2023 - 17:05 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel