Kayıp alzheimer hastası için göletin suyu boşaltıldı

Elbistan’da, dün sabah saatlerinde evinden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 55 yaşındaki alzheimer hastası adamın, düşmüş olabileceği düşüncesiyle bir göletin suyu boşaltıldı.

Kayıp alzheimer hastası için göletin suyu boşaltıldı
Kayıp alzheimer hastası için göletin suyu boşaltıldı
Haber albümü için resme tıklayın

Esentepe Mahallesi’nde ikamet eden 55 yaşındaki Ali Toraman, 18 Eylül Pazartesi günü sabah saatlerinde evinden ayrıldı. Kanser ve aynı zamanda da alzheimer hastası olan Toraman, tekrar evine dönmedi. Aradan geçen saatlere rağmen evine dönmeyen Toraman’a ulaşamayan ailesi, güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulundu.

Toraman’ın, en son olarak ilçeye bağlı Doğan ve Kışla Mahallesi civarında görüldüğü bilgisi üzerine arama çalışmaları bu bölgede yoğunlaştı. Toramn’ın, Doğan Mahallesi’nde, drenaj kanalı içinde oluşan gölete düşmüş olabileceği değerlendirilen aile fertlerinin isteği üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Göletteki tonlarca su, vidanjör ve motorlar yardımıyla çekildi. Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından göletin suyu tamamen boşaltılsa da Toraman’dan bir ize rastlanılmadı. Su boşaltma çalışmalarını endişeli gözlerle izleyen aile fertleri rahat bir nefes alsalar da; hâlâ kayıp olan Toraman’ı gören ya da yerini bilenlerin, 112 Acil İmdat Hattı’na ya da 0546 811 2789 numaralı telefona bilgi vermelerini istedi.

19 Eyl 2023 - 16:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel