Damak çatlatan lezzetler sunan ‘Gıyma’ Kebap lokantası açıldı

Elbistan’da, usta ellerin hazırladığı birbirinden lezzetli kebap çeşitlerini, manda yoğurdu ve yayık ayranı eşliğinde müşterilerine sunan ‘Gıyma’ Kebap adlı lokanta açıldı.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Gece saat 02.00’ye kadar hizmet veren ‘Gıyma’ Kebap, adıyla olduğu kadar sade ambiyansı ve leziz yemekleri de Elbistanlıların büyük ilgisi ile karşılaştı.

Yunus Emre Mahallesi Çeçenistan Caddesi’nde faaliyet göstermeye başlayan ‘Gıyma’ Kebap, Elbistanlılara farklı bir lezzet deneyimi sunuyor.

İşletmeciliğini Hakkı Gök’ün yaptığı ‘Gıyma’, birbirinden leziz kebap ve ızgara çeşitlerinin yanında; farklı et menüleriyle de dikkat çekiyor.

‘Gıyma’nın müşterilerine sunduğu en özel menülerden birisi de Gaziantep'in damak çatlatan lezzeti olan küşleme. Kent mutfağıyla özdeşleşmiş lezzetlerden olan ve sınırlı sayıdaki küşleme, ‘Gıyma’ Kebab’a gelenlerin yemeden dönmediği tatlar arasında ilk sırada yer almaya aday bir tat olarak ön plana çıkıyor.

Maharetli ve deneyimli ustaların ellerinde şekillenen adana ve kuşbaşının yanında yağlı kara ve kuzu sırt gibi lezzet seçenekleri de sunan ‘Gıyma’, iştahları kabartan meze çeşitleri de ikram olarak veriliyor.

Elbistan’da kebap ve ızgara denilince ilk akla gelen isim olma parolasıyla yola çıkan Gıyma’nın, leziz yemekleriyle birlikte manda yoğurdu ve bu yoğurttan yapılan yayık ayranı da lezzet yolculuğunu tamamlıyor. Müşteriler, yine Gıyma’ya özel olarak yapılan manda kaymaklı kadayıfla da damaklarını tatlandırabiliyor.

İşletmeci Hakkı Gök, ‘Kebap işi bizim işimiz’ diyerek, “Gıyma Kebab’ın, sade ve samimi bir mekan olmasını istedik. Deneyimli ustalarımızın elinde hazırlanan kebap çeşitleri, küşleme, yağlı kara, kuzu sırt ve tavuk çeşitlerimizden oluşan zengin bir menüyle hem damaklara hitap etmek istiyoruz. Güler yüzlü personellerimiz, meze ikramlarımız ve bol köpüklü yayık ayranımızla Elbistan ve bölge halkının lezzet durağı olmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Gece saat 02.00’ye kadar hizmet verdiklerini belirten Gök, “Lokantamız gece saat 02.00’ye kadar açıktır. Ev ve işyerlerine de servis yapmaktayız. Sipariş ya da rezervasyon için 0545 422 4392 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz” şeklinde konuştu.

 

19 Eyl 2023 - 15:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel