Vatandaşların korkulu rüyası olan kavşakta yine kaza!

Elbistan’da, vatandaşların önlem alınmasını istediği sanayi sitesi ile Adnan Menderes Bulvarı’nın kesiştiği kavşak, yine bir yaralamalı kaza ile güne başladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Sanayi sitesi, Adnan Menderes Bulvarı ve Şehit Sokak’ın buluştuğu kavşak, trafik açısından en yoğun noktalarından biri. Sanayi sitesine dönüşlerde en çok tercih edilen bu güzergahta, sürücülerin bir anlık dikkatsizliği yaralama ve maddi hasarla sonuçlanan kazaları da beraberinde getiriyor.

Vatandaşların korkulu rüyası haline gelen kavşakta, yürekleri ağızlara getiren bir kaza daha yaşandı. Sanayi sitesinden çıkmak isteyen 06 VTS 50 plakalı otomobile, bulvar üzerinden Malatya istikametine seyir halinde olan 06 BSS 963 kamyonet çarptı. Çarpışmanın etkisiyle savrulan kamyonet, yol kenarındaki elektrik panosunu yerinden söktü. Kazada yaralananlar, 112 Acil Servis ekiplerince Elbistan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaza sonrasında yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Trafik ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından kazaya karışan araçlar yoldan çekilerek trafiğin normale dönmesi sağlandı. Panonun yerinden sökülmesi sonucu bölgede elektrik kesintisi yaşandı.

Bölgedeki esnaflar ve vatandaşlar ise,  kavşağa yapılacak ışık sisteminin kaza oranını ciddi şekilde düşüreceğine vurgu yaptılar.

18 Eyl 2023 - 17:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel