Açık lise kayıtları başladı

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (HEM), açık öğretim lisesi 2023 1.dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerine başlandığını duyurdu.

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan duyuruda; örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim lisesine kayıt yaptırmak isteyenlere mazeret şartı getirildiği ifade edildi.

Kayıt işlemlerinin 16 Ekim’e kadar yapılabileceği belirtilen duyuruda; “2023/1.dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 15 Eylül 2023 - 16 Ekim 2023 tarihleri arasında açılmıştır. Bu dönemden itibaren örgün ortaöğretim kurumlarından Açık Öğretim Lisesine sadece 2023/30 nolu Genelgede mazereti İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca kabul edilip; açık öğretim lisesine kayıt olabilir diye e-okul sistemine nakil komisyonunca işaretlenen öğrenciler kayıt yaptırabilecektir. Genelgede belirtilen mazereti olan öğrenciler mazeretini gösterir belge ile İl/İlçe Nakil Komisyonuna başvuracak. Komisyon tarafından belgesi kabul edilip e-okul sistemine açık öğretim lisesine kayıt yaptırabilir sekmesini işaretlendikten sonra öğrenci kayıt olmak için kurumumuza başvuracaktır” denildi.

Duyuruda; mesleki açık öğretim ve açık imam hatip lisesi kayıtlarının ise 2 Ekim’de sona ereceği belirtildi.

Yeni kayıt ve kayıt yenileme ücretinin 160 TL olarak belirlendiği bilgisine yer verilen duyuruda, ortaokul mezunları için 1 biyometrik fotoğraf, kimlik ve diploma; lise terk öğrenciler için 1 biyometrik fotoğraf, kimlik ve tasdikname; e-okul kaydı olan ve örgün eğitimden açık öğretime geçecek öğrenciler için de 1 biyometrik fotoğraf ve kimlik belgesi isteneceği hatırlatıldı.

18 Eyl 2023 - 16:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel