Elbistanlı hayırsever esnaf, depremzede öğrencileri unutmadı

Antalya’da yaşayan hayırsever esnaf, memleketi Elbistan’da bir okuldaki öğrencilere kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Kendi isminin ve bağışta bulunduğu okulun adının açıklanmasını istemeyen esnaf, ‘Elbistan için canım feda’ diyerek hemşerilerinin zor günlerinde olmaya devam edeceğini vurguladı.

Elbistanlı bir vatandaş, uzun yıllar önce Antalya’ya yerleşerek burada pastane işletmeye başladı. 6 Şubat’taki depremi yaşamasa da hemşerilerinin acısını yüreğinde hissederek yaralarını sarmak için seferber olan hayırsever esnaf, okulların açılmasıyla birlikte yeniden harekete geçti. Kendi imkanları ile aldığı koliler dolusu kırtasiye malzemelerini, Elbistan’daki bir okulda dağıtılması için gönderen hayırsever esnaf, “Deprem sonrasında unutulmaz acılar yaşadık. Ben her ne kadar memleketimden uzakta olsam da her bir hemşerimin acısını kalbimde hissettim. Yaraların sarılması adına, o dönem karınca kararınca bir şeyler yapma çabası içinde oldum. Ben, memleket sevdalısıyım. Hemşerilerim, yalnız olmadıklarını bilsinler diye elimden gelen desteği vermeye çalışıyorum. Çocuklarımız okula başladı. Anne-babalar birçok zorlukla boğuşuyor. Ben de okul masraflarına bir katkım olsun istedim. Gönül isterdi ki; tüm çocuklara bu hediyeleri ulaştırayım. İsminin bilinip bilinmemesi önemli değil. İnşallah bundan sonra da bu tür projelerle memleketim için elimi taşın altına koymaya devam edeceğim. Allah, bu zor günlerde Elbistan’ımızın yanında olsun” şeklinde konuştu.

Hayırsever esnafın gönderdiği kırtasiye malzemelerini alan öğrenciler de duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler.

16 Eyl 2023 - 15:52 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel