Yetim Koordinasyon Merkezi’nden teşekkür

Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi (YKM) sorumlusu Fazilet Seviç, merkez bünyesindeki öğrencilerin eğitim ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması noktasında katkı sunan kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür etti.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Seviç, geçtiğimiz yıl kapılarını açan Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi’nin, yetim çocuklar ve anneleri için birçok önemli işlev üstlendiğini söyledi.

Çocukların eğitim ve sosyalleşmeleri için özel çalışmalara imza atıldığını; annelere yönelik de meslek edindirme başta olmak üzere kurs ve faaliyetlere aralıksız olarak devam ettiklerini vurgulayan Seviç, bu çalışmalara katkı sunanlara şükranlarını iletti.

Yetim Koordinasyon Merkezi sorumlusu Fazilet Seviç, ‘Ailelerimizin her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilmek için sevgiyle çalışıyoruz’ diyerek, “Sevgi gerçeğin sertliğini yumuşatır. Acılara merhem olmak ümitleri tazelemek için çalışıyoruz. Bir şehrin, bir coğrafyanın sokaklarında yürümeden çarşı ve pazarlarında ritim tutmadan, kültür, sanat ve düşünce serüvenini anlamadan, gönül sofralarında ekmeği paylaşmadan, iyi günde- kötü günde yanlarında olmadan o beldeyi anlamak, gönüllere girmek mümkün değildir. Yeni eğitim öğretim yılında da yanımızda olan, karınca kararınca destek olan çok kıymetli bağışçılarımız ve destekçilerimizle bu kutlu yolda ilerliyoruz.

 2023- 2024 eğitim öğretim yılının başında kırtasiye ve çanta desteğinden dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör’e, Elbistan Kaymakam Vekilliği yapan Murat Yıldız’a, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’e, bilişim ve teknoloji sınıfına bilgisayar desteğinden dolayı Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Ali Kılıç’a, forma ve ayakkabı desteğinden dolayı Bahattin Saykın ve arkadaşlarına, Hayrat Vakfı’na, İHH İnsani Yardım Vakfı’na, Can Kulağı’na, Türk Kızılay’a, burs ve bağış yapan tüm herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

15 Eyl 2023 - 17:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel