‘İnsanlık ölmemiş’ dedirten gencin duyarlılığını karşılıksız bırakmadı

Nurhak’ta, bir gurbetçi vatandaş, düşürdüğü cüzdanı bulup polise teslim ederek insanlık ölmemiş’ dedirten gence, cüzdandaki paranın yarısını hediye etti.

‘İnsanlık ölmemiş’ dedirten gencin duyarlılığını karşılıksız bırakmadı
Haber albümü için resme tıklayın

Nurhak’ta yaşayan Ahmet Tat, Tatlar Deresi civarında dolaşırken yerde bir cüzdan olduğunu fark etti. Cüzdanı alan Tat, içini kontrol ettiğinde düşüren kişiye ait kimlik kartları ve bir miktar da döviz olduğunu gördü. Tat, bulduğu cüzdanı sahibine ulaşılması amacıyla polis merkezine teslim etti. Polisin yaptığı araştırmada; cüzdanı düşüren kişinin gurbetçi olduğu ve yaz tatilini geçirdikten sonra yaşadığı ülkeye döndüğü anlaşıldı. Yakınları vasıtasıyla ulaşılan gurbetçi, gencin bu duyarlılığını karşılıksız bırakmadı. Gurbetçi vatandaş, telefonla görüştüğü Tat’a, cüzdanındaki parasının yarısını vererek anlamlı bir davranışa imza attı.

Tat ise, ilk başta teklifi kabul etmese de gurbetçi vatandaşın ısrarı karşısında parayı kabul etti. Tat, “Ben insanlık görevimi yerine getirdim. Sağ olsun cüzdan sahibi ağabeyimizin gönlünden gelmiş. Cüzdanı, polislerimizin aracılığı ile yakınına teslim ettik. Onlar da kendisine gönderecekler” ifadelerini kullandı.

 

15 Eyl 2023 - 15:51 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel