Jandarmanın 1 haftalık operasyon istatistikleri belli oldu

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, 6 – 13 Eylül haftasındaki operasyonel faaliyetlerin istatistiklerini kamuoyu ile paylaştı.

Büyütmek için resme tıklayın

Jandarmanın, il genelinde uyuşturucu ve uyuşturucu madde ticaretine yönelik düzenlediği operasyonlarda; 54 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı. Bu operasyonlarda; metamfetamin, kenevir bitkisi, kenevir tohumu, adet sentetik uyuşturucu hap, esrar, eroin, bonzai ve skunk maddesi ile 3 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi. Ayrıca, genel güvenliğe yönelik çalışmalarda da 6 adet ruhsatsız tabanca ve 3 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Trafik güvenliğinin sağlanması yönünden de yoğun bir denetim gerçekleştiren Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı trafik jandarması timleri, 11 bin 964 aracı kontrol etti. Kural ihlalinde bulunan 280 araç sürücüsüne toplam 573 bin 130 TL trafik idari para cezası uygulanırken; 82 araç da trafikten men edildi. Alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen 5 şahsın sürücü belgesine de el konuldu.

Ayrıca Trafik Jandarması Timlerince,  894 yol kullanıcısına ve 323 öğrenciye trafik kazalarının önlenmesi maksadıyla genel trafik kuralları konusunda eğitim verildi.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğünce Yol İzin Belgesi olmadan seyahat ettiği tespit edilen 22 yabancı uyruklu şahsa kişi başı 2 bin 866 TL olmak üzere toplamda 63 bin 52 TL idari para cezası uygulandı.

TEM Şube Müdürlüğü Tarafından FETÖ Silahlı Terör Örtüne üye olma suçundan aranan 1 şahıs ve PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerini deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde 1 şüpheli yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı’nın güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlıkla devam edeceği vurgulandı.

14 Eyl 2023 - 14:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel