İHH’dan ihtiyaç sahibi ve depremzede öğrencilere destek

İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilciliği, kentteki depremzede ve ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteği projesini başlattı.

Haber albümü için resme tıklayın

İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilcisi Yusuf Bolat, okulların açılmasıyla birlikte kırtasiye malzemesi ve okul çantası dağıtım projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

İHH’nın, asrın felaketi sonrasında afetzedelerin yaralarının sarılması için birçok faaliyete ve projeye imza attığını vurgulayan Bolat, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın kalplerine dokunmak istiyoruz” dedi.

Elbistan’da, maddi imkansızlıklar ve deprem sürecinin doğurduğu olumsuzluklar nedeniyle eğitimlerine zor şartlarda devam eden 1000 öğrenciye kırtasiye malzemesi ve çanta ulaştırmayı hedeflediklerini vurgulayan Bolat, “Her eğitim-öğretim dönemi başlangıcında yaptığımız kırtasiye malzemesi ve çanta dağıtımımız bu yıl daha da önem arz ediyor. Asrın felaketinin merkez üssü olan şehrimizde; maddi zorluk yaşayan depremzede öğrencilerimiz var. Vakıf olarak bu öğrencilerimize el uzatıp onların hayatlarına dokunmak istedik. Öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmalarına karınca kararınca destek olabilirsek ne mutlu bize. Kırtasiye seti ve çantadan oluşan hediyelerimizi, okulların başlamasıyla birlikte öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Hayırseverlerimizin desteği ile dağıttığımız kırtasiye setleri, okul çantası, defter, kalem, silgi, kalem tıraş, kalem kutusu, boya çeşitleri gibi eğitim malzemelerinden oluşuyor. İnşallah ilk etapta 1000 öğrencimizin yüzünü güldüreceğiz. Süreç içerisinde bu sayıyı daha da arttırmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bolat, son olarak; çocukların heyecanlarına ve gözlerindeki tebessüme ortak olmanın paha biçilemez bir duygu olduğunun altını çizdi.

12 Eyl 2023 - 17:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel