Minik Kalpler Kreş Gündüz Bakımevi açıldı

Elbistan’da, Minik Kalpler Kreş ve Gündüz Bakımevi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Minik Kalpler Kreş Gündüz Bakımevi açıldı
Minik Kalpler Kreş Gündüz Bakımevi açıldı
Haber albümü için resme tıklayın

Ceyhan Mahallesi’nde bulunan Minik Kalpler Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin açılış törenine, Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Av. Cihat Yılmaz, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur ve davetliler katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesi akabinde merkezle ilgili bilgi veren Minik Kalpler Kreş Gündüz Bakımevi kurucusu Gülçin Gürer, kendilerine emanet edilen çocuklar için eğitici ve öğretici birçok aktivite hazırladıklarını dile getirdi.

Gürer, “Fen ve matematik etkinlikleri, resim ve sanat etkinlikleri, drama ve müzik eğitimi, doğa ve alan gezileri, değerler eğitimi, akıl oyunları- satranç- dama, spor etkinlikleri- jimnastik, İngilizce- Almanca eğitimi ve okul öncesi hazırlık eğitimlerini, alanında uzman personellerimiz tarafından veriyoruz.

En önemli misyonumuz; okul öncesi eğitimin temel ilkelerine uygun olarak çocukların beden, zihin ve duygu gelişimini sağlamak ve ilkokula hazırlamaktır. Bilinçli farkındalık oluşturarak çocuklarımızın bedensel duygularını, düşüncelerini ve hislerini anlama ve kontrol etme becerilerini geliştirmek; sevgi, saygı, sorumluluk, hoşgörü ve yardımlaşma gibi sosyal davranışları kazandırarak kendini tanıyan, sorunlara çok yönlü bakabilen, araştırarak, sorgulayarak, üreterek, yaparak ve yaşayarak öğrenen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan çocuklar yetiştirmek için çaba göstereceğiz” dedi.

Ailelerle de koordineli şekilde eğitim faaliyetlerini sürdüreceklerinin altını çizen Gürer, “Okul öncesi eğitim alanının hedef ve amaçları doğrultusunda okulöncesi dönem çocukların:  gelişim düzeyleri, öğrenim hızları, ilgi alanları ve ihtiyaçları dikkate alınarak ve ailelerle iş birliği içerisinde yaşam boyu öğrenmeyi destekleyecek şekilde eğitim ortamı oluşturarak yaratıcı ve estetik duygulara sahip, kendini ifade edebilen, çevreye duyarlı, araştıran, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmektir. Ayrıca değişen, gelişen dünyaya ayak uyduran, geleceğe güvenle bakan, yeniliklere açık olan, öz kültürünü tanıyan, koruyan ve tercih edilen bir kurum olma vizyonuyla hareket edeceğiz. Tüm minik kalplerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Av. Cihat Yılmaz ve AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur da; çocuk gelişiminin ve okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekerek Minik Kalpler Kreş Gündüz Bakımevi kurucularına ve çalışanlarına başarılar dilediler.

11 Eyl 2023 - 17:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel