HEM’den kadınlara yönelik 2 ayrı meslek edindirme kursu

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi (HEM), meslek edindirme kursları çerçevesinde kadınlara yönelik olarak giyim ve el sanatları kursu açıyor.

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürü Bayram Alış, 2023-2024 dönemi çerçevesinde meslek edindirme ve genel kursların startını verdiklerini söyledi. Meslek edindirme kursları kapsamında ilk kursun giyim ve el sanatları alanlarında olduğunu belirten Alış, başvuruların, Güneşli Mahallesi’nde bulunan Fatih İlkokulu’nda alındığını dile getirdi.

Giyim kursunun 2 ayrı noktada düzenleneceğini hatırlatan Alış, “Giyim kurslarımız 18 Eylül’de açılacak. Giyim kursumuz Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu’nda açılıyor. Giyim ve el sanatları kursumuz ise kurumumuzun hizmet verdiği Fatih İlkokulu’nda açılacak.

Bu kursla birlikte ev tekstil ürünleri, tel kırma ve basit bakış gibi alanlardaki el sanatları kursumuz var. Bu kursumuz da AEL İlkokulu’nda açılıyor. Kurslarımıza başvurmak isteyenler, Fatih İlkokulu binasındaki Elbistan Halk Eğitimi Merkezimize gelebilirler” dedi.

 

11 Eyl 2023 - 16:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel