Nurhak'ta konser coşkusu

Nurhak’ta maden ocakları ve HES’lerin doğuracağı olumsuzluklara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen halk konserine katılanlar unutulmaz bir gece yaşadılar.

Nurhak'ta konser coşkusu
Nurhak'ta konser coşkusu
+2
Video için play'e tıklayın

Nurhak Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinliğe yediden yetmişe binlerce kişi katıldı. Nurhak'ta "Doğamıza sahip Çıkalım, Maden ocakları ve HES'leri istemiyoruz" başlığı altında yapılan etkinlikte konuk sanatçıların ücretleri,Nurhaklı vatandaşlar ve esnaflar karşıladı. Etkinliğe konuk sanatçı olarak Dertli Divani, Kutsal Evcimen, Grup Abdal ve Ümit-Yener ikilisi katıldı.

Gece, sahnede farklı müzik türlerini bir araya getiren benzersiz performanslarla doluydu. Grup Abdal, enerjik performanslarıyla izleyicilere müziğin ritmini hissettirdi. Ardından sahneye çıkan halkm müziği sanatçısı Aşık Dertli Divani, geleneksel ezgilerle kalpleri coşturdu.

Gecenin en büyük sürprizi, Ümit-Yener ikilisinden geldi. Ümit-Yener ikilisi, izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattılar. Ümit-Yener ikilisinin şarkılarına eşlik eden ışık gösterileri ve sahne efektleri, konseri görsel bir şölen haline getirdi.

Grup Abdal sanatçılarından Halûk Tolga İlhan Nurhak'ın kendinde bambaşka yeri olduğunu belirtti. İlhan, "Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. İnanın Nurhak'ın ve insanının önemi benim için çok fazla. Güzel coğrafya Nurhak'ın en büyük sorunu madenler ve hesler. Bununla birlikte depremin ekonominin getirdiği bir yıkıntı var. Biz bu dertleri unutturmak için değil hatırlatmak için geldik. Zor günleri birlikte aktaracağız" dedi.

Nurhak halkı, konserin sonunda sanatçılara coşkuyla teşekkür etti ve bu unutulmaz geceyi hatırlamak için kendi aralarında selfie çekti.

10 Eyl 2023 - 14:52 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel