Pet şişelerle sal yapıp suyun tadını çıkardılar

Nurhak’ta bir grup genç serinlemek için Göksu Çayı’nın tadını, pet şişelerle yaptıkları salla çıkardı.

Pet şişelerle sal yapıp suyun tadını çıkardılar
Pet şişelerle sal yapıp suyun tadını çıkardılar
Video için play'e tıklayın

Deniz ve kumsalı olmayan Nurhak’ta, vatandaşların sıcak yaz günlerinde serinlemek için tercih ettiği adres, Göksu Çayı oluyor. Şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta dağların arasından akıp giden Göksu Çayı, özellikle de hafta sonlarında Nurhaklılarla dolup taşıyor.

Göksu Çay’ına giden bir grup genç, yüzmeyi eğlenceye dönüştürmek için pet şişelerle sal yaptı. İzledikleri bir videodan esinlenen gençler, yaklaşık 200 pet şişeyi iple birbirine bağladı. Birleştirdikleri ahşap iskeletle buluşturan gençler, çayın serin suları üzerinde gezinti yaptı.

Pet şişeyle sal yapma fikrini internetten izledikleri bir video sayesinde hayata geçirdiklerini belirten Halil Kurt adlı genç, “Sosyal medya üzerinde bir video seyrettim. Burası da sal yapmak için en uygun yerdi. Arkadaşımla atık pet şişeleri tek tek topladık, buraya getirdik. Yanımızda getirdiğimiz tahtaları sal şeklinde birleştirdim. Batmaması için şişeleri düzgün şekilde salın altına bağladım. Üzerinde 200 kilogramdaki bir ağırlığı rahatlıkla taşıyor” diye konuştu.

10 Eyl 2023 - 12:19 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel