4-6 yaş Kur’an kursu kayıtları sürüyor

Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, 4-6 yaş Kur’an kurslarına kayıtların devam ettiğini bildirdi.

Müftü Kılınç, 4-6 yaş Kur’an kurslarının, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilmesi noktasında önemli bir görev üstlendiğine dikkat çekti.

Bu eğitim öğretim döneminde 14 ayrı bölgede açılan 4-6 yaş Kur’an kurslarına kayıtların devam ettiğini söyleyen Müftü Kılınç, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın uhdesinde sürdürülen 4-6 Yaş Kur’an kursları çocuklarımıza dinimizi, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i öğretmesinin yanı sıra Peygamber (sav) sevgisini aşılayan bir bilgi ve duygu birlikteliği inşa etmeyi amaçlıyor.

Çocuklarımıza bu doğrultuda Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra onların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecek. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslüman’ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenecekler.

4-6 yaş Kur’an kursları, erken çocukluk dönemine yönelik değerler eğitimini esas alıyor. Kurslarda; yüzde 80 değerler eğitimi, yüzde 20 de Kur’an-ı Kerim öğretimini kapsayan program çerçevesinde eğitim veriliyor. Çocuklar, başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere Allah ve peygamber sevgisi ile dini bilgilerin yanı sıra yanı sıra dua, merhamet, iyilik, sevgi, paylaşma, sorumluluk, doğruluk, vatan, bayrak, şehitlik, gazilik gibi değer ve erdemleri tanıyor” ifadelerini kullandı.

Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, öğrencilerini kaydettirmek isteyen vatandaşların, müftülüğe ya da mahallelerindeki kurslara başvurabileceklerini de sözlerine ekledi.

10 Eyl 2023 - 12:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel