Göksunlu milli güreşçiden altın madalya sözü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Güreş Şampiyonası’na hazırlanan Göksunlu milli güreşçi Taha Akgül’le telefonda görüştü.

Göksunlu milli güreşçiden altın madalya sözü
Haber albümü için resme tıklayın

Kariyerinde; dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Göksunlu milli güreşçi Taha Akgül, 16-24 Eylül tarihlerinde Sırbistan'da düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli sporcuların hazırlık kampını ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak aracılığı ile Akgül’le telefonda görüştü.

Erdoğan, milli güreşçiden bu şampiyonada aynı zamanda 2024 Paris Olimpiyatları için kota almasını temenni etti. Taha Akgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçmişteki başarıları bu sene de tekrarlama sözü verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, altın madalya beklediği milli güreşçiye "Bir aksilik olmasın ha!" diyerek başarı temennisinde bulundu. Taha ise "İnşallah Sayın Cumhurbaşkanım, iyi hazırlandım." cevabını verdi.

Taha Akgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan finale kalması durumunda müsabakayı ekrandan izlemesini istedi. Bunun üzerine Bakan Bak'ın, "Finale kalırsak değil, kalacaksın inşallah." ifadesini kullanması gülümsetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm kafileye selamlarını ileterek, başarılar diledi.

09 Eyl 2023 - 16:25 Kahramanmaraş/ Göksun- Güncel