Başkan Özgen: “Zor ve çetin günler geliyor”

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte depremzedelerin sorunlarının da ağırlaşacağını söyledi.

Elbistan’da; alt ve üstyapıyla ilgili sıkıntıların görmezden gelindiğini belirten Başkan Özgen, şehrin sahipsizliğinden dem vurdu.

‘İnsanca yaşamak istiyoruz’ diyen MYP Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, “Kış mevsimine giriyoruz, bizleri fiziki ve ekonomik olarak zor günler bekliyor. Depremzedeler soğuk günlerde konteynerlerde ne yapacaklar? Okullar açılıyor, alt yapı çökmüş durumda. Seçtiğimiz vekiller sesimizi alamıyorlar. Ülkeyi yönetenler diyor ki;“Avrupa bizi kıskanıyor.”  Evet, kıskanıyor ama rezilliğimizi. Cumhuriyetin 100. yılında bu sorunlardan kurtulmak istiyoruz. İnsanca yaşamak istiyoruz. Bizi yönetenler sabredin tavsiyesinde bulunuyorlar” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’e çağrıda bulunan Özgen, şöyle devam etti:

“Büyükşehir Belediye Başkanımıza çağrımızdır. 140 bin nüfuslu ilçenin umumi tuvaleti yok. Çarşı Atik Cami ve Himmet Baba Cami’nin tuvaletlerine pislikten girilmiyor. Pınarbaşı Caddesi ve Sağlık Caddesi’ndeki mazgal demirleri çalınmış tehlike arz ediyor. Elbistanlıya vefa borcunuz var. Esnaf perişan. Çok acil umumi tuvaletin yapılmasını sizlerden bekliyoruz.

Elbistan Belediye Başkanım, Elbistanlı senden somut çalışmalar bekliyor. Boy boy resimlerinizi görmek istemiyor. Himmet Baba Cami’nin yanındaki atıl binalardan çok kötü kokular geliyor, vatandaş yoldan geçemiyor. Arka caddelerden pislikten geçilmiyor haberin olsun.”

Özgen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından da; 2019’da tayini çıkarılan EÜAŞ personellerinin memlekete dönme taleplerinin karşılanmasını istedi.

Özgen, “Defalarca dilekçe verilmiş, cevap verilmiyor. Bu insanlar mağdur durumda” dedi.

Ülke gündemini de değerlendiren Özgen, iktidarı eleştirerek, “Eğitim-öğretim ve sağlık çöktü. Haçlıların, Siyonistlerin 100 yılda yapamadıklarını 22. yılda yaptınız.

Maliye Bakanımız vergiyi tabana yayacakmış. Yandaş müteahhitlerin vergi borçlarını silin. Adaletten ayrılmayacağız diye de hamaset yapıyorlar. Diyanet ordusundan biri çıkmış,” Hatay Arapların” diyor, kimseden ses yok. Fesi püsküllüler, şeytanın konakçısı, Anadolu, Hatay Türk yurdudur, ilelebet Türk yurdu olarak da kalacaktır. Senin gibi düşünenlere gelince aşamayacaksınız, Mustafa Kemal’i yenemeyeceksiniz.

Ümitle, heyecanla Oğuz’un çocuklarının gelmesini, Babil’in kulelerinin yıkılışını, Babil’in oğullarının Nizi’nin kızlarının bağımsız Türk mahkemelerinde yargılanmasını görmek istiyoruz. Bekliyoruz. Milletin sırtından rant elde edenler, yetim hakkı yiyenler, Beytül mala el uzatanlar Allah’ın gazabı üzerinize olsun” şeklinde konuştu.

09 Eyl 2023 - 16:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel