Traktör galerileri ilçe dışına taşınıyor

Elbistan’da, büyük çoğunluğu ilçe merkezindeki ana caddeler üzerinde hizmet veren traktör galerileri ile zirai alet satışı yapılan işyerlerinin şehir dışına taşınması için çalışma başlatıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Zirai Aletler Satıcıları ve Traktör Galericileri Kooperatifi Başkanı Ali Köse, yönetimiyle birlikte Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ü ziyaret etti. Ziyaretin ana gündem maddesi, ilçe merkezindeki traktör galerileri ile zirai alet satılan işyerlerinin şehir dışına alınması oldu.

Görüşme sonrasında değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, alınan taşınma kararının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Gürbüz, “Kooperatif başkanımız ve yönetimi, traktör ve zirai aletler satış noktalarının bir an önce kent dışına çıkartılması yönünde isteklerini ortaya koydular. Tüm esnaflarımızı kapsayacak şekilde Karaelbistan Mahallemizde bir yer tespit edildi. Esnafımız için hayırlı olsun. İnşallah; esnafımızın ve kooperatifimizin önderliğinde siteyle ilgili çalışmaların tamamlanıp satış noktalarını hazırlamalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Elbistan Zirai Alet Satıcıları ve Traktör Galericileri Kooperatifi Başkanı Ali Köse ise, “Meslektaşlarımızın büyük çoğunluğu cadde üzerinde ve apartman altlarında hizmetlerini sürdürüyordu. Depremden sonra da satış noktalarının büyük çoğunluğu hasar aldı. Satış noktası ve galeri yönünden sıkıntı yaşayan esnaflarımız için şehir dışında ve geniş bir hizmet alanına sahip site inşa etmeye karar verdik. Daha önceden sanayi sitesi bitişiğinde bir sitemiz yapılmıştı ancak buradan beklenen verimi alamamıştık. Karaelbistan Mahallesi’nde uygun bir yer tespit edildi. İnşallah, tüm sosyal donatıları barındıran bir site inşaatına kısa sürede başlamayı hedefliyoruz. Bu projedeki desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz ve ekibine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

10 Eyl 2023 - 12:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel