İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı belli oldu

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Elbistan İlçe Başkanlığı’na Mustafa Bölükbaşı atandı.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti, Elbistan’daki yeniden yapılanma sürecini başlattı. Önceki ilçe başkanı Serhat Özdemir’in, 6 Şubat’taki asrın felaketinde hayatını kaybetmesinin ardından boş kalan ilçe başkanlığı görevini üstlenen isim, İYİ Parti Genel Merkezi tarafından belirlendi. İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı’na emekli eğitimci Mustafa Bölükbaşı atandı.

Bölükbaşı, yaptığı değerlendirmede; üstlendiği bu görevi en iyi şekilde yerine getirmenin çabası içerisinde olacağını söyledi.

Atacakları her adımda halktan destek alacaklarının altını çizen Başkan Bölükbaşı, öncelik verecekleri konuları şöyle sıraladı:

“Yaşadığımız asrın felaketi sonrasında yaraların sarılması için hemşerilerimize her zaman destek olacağız. Yılan hikayesine dönen ilçemizin il olma hususunu da gündemde tutarak iktidarın ve hükümetin adım atması yönünde çalışmalara ağırlık vereceğiz. Şehirleşmenin, çarpıklıktan kurtularak planlı bir Elbistan oluşturulmasında elimizi taşın altına koyacağız. Eğitim, ulaşım ve sağlık alanında yanlışların düzeltilmesi için çaba göstereceğiz. Bugün bunalımda olan Türk gençliğinin tüm problemlerinin düzeltilmesinde milli ve manevi duygularının yükseltilmesinde ön planda olacağız. 20 yıldır bitirilemeyen Elbistan-Göksun karayolunun bitirilmesi için gerekli kamuoyu baskısını oluşturacağız. Her türlü yolsuzluk, hırsızlık, torpil ve adam kayırmanın önüne geçmek için çalışacağız. Yepyeni bir şehir ve yepyeni bir Elbistan için atılması gereken tüm adımları halkımızın da görüşlerini alarak atacağız.”

Bölükbaşı, “Halkımızın tüm dertleriyle dertlenip sevincinde de sevineceğiz. Hemşerilerimizi bağrımıza basıp omuz omuza geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz. Üstlendiğimiz bu görevde Allah bizleri utandırmasın” ifadelerini kullandı.

 

07 Eyl 2023 - 17:05 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel