İntihara kalkışan adam güçlükle ikna edildi

Elbistan’da, intihar etmek amacıyla 9 katlı ağır hasarlı binanın çatısına çıkan adam, güçlükle ikna edilerek aşağı indirildi.

İntihara kalkışan adam güçlükle ikna edildi
İntihara kalkışan adam güçlükle ikna edildi
+2
Video için play'e tıklayın

Olay, Kümbet Mahallesi Leylak Sokak üzerindeki ağır hasarlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgi ve iddialara göre; K.Ö. adlı şahıs, işiyle ilgili yaşadığı problem nedeniyle 9 katlı binanın çatısına çıktı. K.Ö.’nün çatıda olduğunu gören vatandaşların ihbarı ile bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekibi gönderildi. İtfaiye ekipleri, şahsın atlama ihtimaline karşı hava yatağı açtı. Polisler de itfaiye merdiveni ile şahsı kararından vazgeçirmek için çatıya çıktı. Polis ekiplerinin telkinlerine aldırış etmeyen şahıs, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve mülki amirlerle görüşmemesi halinde atlayacağı tehdidinde bulundu. Olayı öğrenen CHP Elbistan İlçe Başkanı Av. Onur Gürbüz de; bölgeye geldi. İtfaiye merdiveni ile çatıya çıkarılan Gürbüz, intihar girişiminde bulunan şahısla Öztunç’u telefonda görüştürdü. K.Ö. adlı şahıs, Öztunç’un, yaşadığı problemle ilgili girişim başlatacağı yönündeki sözü üzerine çatının kenarından uzaklaştı. Olayı izleyenler de rahat bir nefes aldı.

Polis ekipleri tarafından çatıdan indirilen şahıs, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

06 Eyl 2023 - 14:23 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel