Emniyet, haftalık operasyon bilgilerini paylaştı

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, asayiş olayları ve uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili bir haftalık operasyonel çalışmaların istatistiklerini yayımladı.

28 Ağustos - 3 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılan operasyonlarda uyuşturucu tacirlerine büyük darbe vurulurken hırsızlık ve trafikle ilgili konularda da başarılı çalışmalara imza atıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü’nün açıkladığı verilere göre, son 1 haftada uyuşturucu madde ticareti yapan 17 şahıs yakalandı. Şüphelilerin hepsi de adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu operasyonlarda 722 gram metamfetamin ile 20 bin 234 adet sentetik hap ele geçirildi.

Hırsızlıkla mücadele konusunda da; 45 şüpheli yakalandı. 23 adet ruhsatsız tabanca ve 12 adet de tüfek ele geçirildi.

Trafik ekipleri de özellikle modifiyeli olarak tabir edilen araçlar üzerinde çalışmalar sürdürdü. Bu çerçevede 156 aracın sürücüsüne yüksek sesle müzik dinlemekten, 47 aracın sürücüsüne de abartı egzoz kullanmaktan işlem yapıldı.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nün,  genel güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.