Elbistanlı hayırsever üniversite öğrencilerine burs verecek

Ankara’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir Elbistanlı, depremzede üniversite öğrencilerine burs verecek.

Elbistanlı bir hayırsever, depremin yıkıp geçtiği memleketindeki üniversite öğrencilerine destek olmak için özel bir vefa örneği sergiledi. İsminin açıklanması istemeyen hayırsever, ata yurdu toprakların yetiştirdiği gençlere, üniversite eğitimlerinde vereceği burs ile destek olacak.

Hayırsever vatandaş, “Doğup büyüdüğümüz Elbistan’a, bir Elbistan sevdalısı olarak, depremden etkilenen hemşerilerimizin acı ve dertlerine az da olsa bir destekte bulunmak arzusuyla belli sayıda üniversite öğrencisine eğitim bursu vererek destek olmak istiyoruz” dedi.

Hayırsever Elbistanlı ile kontak kurarak böyle bir organize yapılmasının, büyük bir felaket yaşayan Elbistan için önemine vurgu yapan ve konuyu kendi sosyal mecrasından da paylaşan Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Ahmet Kıyan, hayırsever vatandaşla  Ankara'da kontak kurarak böyle anlamlı bir organizenin yapılması yönünde karar verilmesinin  Elbistanlı öğrencilerimiz için çok büyük bir anlam ifade ettiğni belirterek, imkanı olan vatandaşların-da bu türlü çalışmalar içinde görmek istediklerini ifade etti. 

Burs başvurusunda bulunacak öğrencilerde; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 26 yaşın altında olması, sabıkasının bulunmaması, mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacının olması, ilk kez üniversiteye yerleşenler için sınav sonuç belgesi ve kayıt belgesi, lisans eğitimi 2.sınıfa devam edecekler için 100 üzerinden en az 60 not ortalamasına sahip olması ve ailesinin de Elbistan’da ikamet ediyor olması şartları aranacak.

Değerlendirmeler ise puan sıralamasına göre yapılacak. Başvuru süresi 20 Eylül’de sona erecek. Bursa başvuru ise  https://forms.gle/dCd2kQwqSaCeFAQJA

 linki üzerinden yapılacak.

 

03 Eyl 2023 - 13:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel