Merkez ve kırsal mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak

Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, bakım onarım ve tesis çalışmaları nedeniyle Elbistan’da bazı merkez ve kırsal mahallelerde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

Akedaş’tan yapılan duyuruya göre, Pınarbaşı, Taşburun ve Güblüce Mahalleleri’nde 4 Eylül Pazartesi günü 09.00 ile 15.00 saatleri arasında 3.şahıs çalışması nedeniyle elektrik kesintisine gidileceği belirtildi.

7 ve 8 Eylül tarihleri arasında Çatova Mahallesi’nde de 08.30-16.30 saatleri arasında kesintiye gidileceği bilgisine yer verilen duyuruda; kesinti süresince; vatandaşlardan elektrik ile çalışan cihazlarını devreden çıkartması istendi.

Ayrıca, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayrıcını açmaları, detaylı bilgi almak ve herhangi bir sorundan kaynaklanan problemler için 186 Akedaş elektrik arıza hattını aramaları hatırlatıldı.

 

03 Eyl 2023 - 13:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel