Sanatçılar,  Nurhak’ta doğa için çalıp söyleyecek

Nurhak’ta maden ocakları ve HES’lerin doğuracağı olumsuzluklara dikkat çekmek amacıyla 9 Eylül Cumartesi günü ücretsiz halk konseri düzenlenecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Nurhak’ta, madencilik başta olmak üzere hidroelektrik santral (HES) yatırımları için birbiri ardında projeler hayata geçirilmek isteniyor. Nurhak halkı ise, ilçenin doğasını tahrip edeceği ve insan yaşamını olumsuz etkileyeceği gerekçesiyle HES ve maden projelerine karşı çıkıyor.

Madencilik projelerinin ve HES’lerin Nurhak’ı yaşanmaz hale getireceğini savunan ilçe halkı, Nurhak Belediyesi, çevre örgütleri mücadelesini sürdürüyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın verdiği ÇED raporlarının iptali için adli süreç başlatan Nurhaklılar, şimdi de farklı bir etkinlikle Nurhak’a ve doğaya sahip çıkma çağrısında bulunacak.

Çevreye karşı vatandaşları daha duyarlı bir hale getirmek ve projelerin doğuracağı sonuçlar hakkında bilgilendirmek amacıyla 9 Eylül’de halk konseri düzenlenecek. Konsere, konuk sanatçı olarak Dertli Divani, Haluk Tolga İlhan, Kutsal Evcimen, Yener ve Ümit ikilisi katılacak. Konser, Cumhuriyet Meydanı’nda saat 18.30’da başlayacak.

03 Eyl 2023 - 13:21 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel