Vali Ünlüler, deprem konutlarında tamamlanan örnek daireyi gezdi

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Elbistan’da afetzedeler için inşa edilen kalıcı konut projesindeki örnek daireyi gezdi.

Vali Ünlüler, deprem konutlarında tamamlanan örnek daireyi gezdi
Vali Ünlüler, deprem konutlarında tamamlanan örnek daireyi gezdi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Vali Ünlüler, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile birlikte Karaelbistan Mahallesi’nde TOKİ tarafından depremzedeler için inşası süren kalıcı konutların inşaatında incelemelerde bulundu.

 Vali Ünlüler, inceleme öncesinde projelerin yüklenici firmalarının yetkililerinden brifing aldı. İnşaat alanında da incelemelerde bulunan Vali Ünlüler, tamamlanan örnek daireyi de yerinde gördü.

İnceleme sonrasında değerlendirme yapan Vali Mükerrem Ünlüer, kalıcı konutların belirlenen süre içinde teslimi noktasında çalışıldığını söyledi.

Vali Ünlüer, “Elbistan’ımızdaki kalıcı konutları inceliyoruz. Konutların seviyelerini inceledik. İnşallah taahhüt etikleri süre de bitireceklerini görüyoruz. Çalışmaları da sürekli takip ediyoruz. Vatandaşlarımızı bir an önce kalıcı konutlarına yerleştirmek istiyoruz. İnşallah da başaracağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise, Elbistan’da 3 bin 616 kalıcı konut inşa edildiğini hatırlatarak, “Yüzde 40’ın üzerinde bir konutumuzun kaba inşaatının bittiğini bir kısmının da tamamlandığını gördük. TOKİ’miz çok yoğun bir çalışma yapıyor. Ekim ayın içerisinde konutların bir kısmının teslim edileceği bilgisini aldık. Allah’ın izniyle 1 yıl içerisinde konutlarımızın çok büyük bir kısmı teslim edilecek” ifadelerini kullandı.

Vali Ünlüler, daha sonra Ekinözü ilçesindeki köy evi inşaatlarını inceledi.

02 Eyl 2023 - 16:18 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel