Elbistan, yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanıyor

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, deprem sonrasında yeni eğitim-öğretim dönemi için hazırlıkların büyük oranda tamamlandığını belirterek yaklaşık 250 bin ücretsiz ders kitabı ve yardımcı kaynağın okulun ilk gününde sıralarda olacağını söyledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

6 Şubat’taki depremin merkez üssü Elbistan’da, eğitim kurumları da yara aldı. Ağır hasar alan Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eski binası ile Elbistan ile Ekinözü’nde taşımalı sistemdeki yaklaşık 10 bin öğrencinin yemeklerinin hazırlandığı Elbistan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin binası yıkıldı. Ağır hasar alan ve yıkılan eğitim kurumlarındaki öğrenciler, başka okullara kaydırıldı.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının sorunsuz şekilde başlaması için okullarla ilgili planlamaların yapıldığını bildiren Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Az hasarlı ve hasarsız raporu verilen tüm okullarımızın tadilat, bakım ve onarım çalışmalarının büyük kısmını tamamladık. Ağır hasar alan ve yıkılan okullarımızla ilgili de konteyner okul planlamamız bitti. Konteyner okul haricinde de hiçbir öğrencimizi dışarıda bırakmayacak şekilde diğer okullarımızla ilgili de eşleştirmeler yapıldı” dedi.

Öğrencileri depremin etkisinden uzak tutacak yeni bir heyecanla eğitime başlayacaklarını vurgulayan Çetin, “Afet sonrasında eğitim kadromuzda önemli değişiklikler oldu. İnşallah deprem öncesindeki şartlarımıza uygun şekilde aramıza ilk atamayla yeni katılan 128 eğitim neferi arkadaşlarımızla birlikte öğrencilerimizi bağrımıza basacağız. 11 Eylül itibariyle şehrimizde eğitim-öğretimi sorunsuz şekilde başlatmak için hazırız” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz ders kitabı ve kaynak kitap dağıtımını sürdürdüğünü hatırlatan Çetin, “Öğrencilerimize 243 bin 919 adet ders kitabı ve yardımcı kaynak ulaştırılacak. Öğrencilerimiz okulun ilk gününde kitaplarını sıralarının üzerinde bulacak” değerlendirmesinde bulundu.

 

02 Eyl 2023 - 16:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel