Elbistan’daki yüksekokullar için uzaktan eğitim kararı

Elbistan Meslek Yüksekokulu ve Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi için uzaktan eğitime geçme kararı aldı.

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ), Elbistan Meslek Yüksekokulu’na 2023 YKS sonuçlarına göre; 9 programa 497 öğrenci yerleşmişti. 3 programla eğitim veren Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na da 130 öğrenci kayıt yaptırmıştı. Her iki yüksekokulun da kontenjanları yüzde 100 doluluğa ulaşmıştı.

Elbistan’da eğitim görecek üniversite öğrencileri için ise geçtiğimiz yıl 500 kişilik yurt yapımına başlanmıştı. Normal şartlarda geçen mart ayında bitirilmesi öngörülen yurdun yapımı deprem nedeniyle gecikti.

Elbistan’da konutların ve yurt binası olarak kullanabilecek yapıların çoğunun ağır hasar almasından kaynaklı barınma sorunu ortaya çıkması üzerine Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü, 2023-2024 yılı güz dönemi eğitim programına ilişkin yeni kararlar aldı.

Alınan karar doğrultusunda; olağanüstü şartlar göz önünde bulundurularak Elbistan Meslek Yüksekokulu ve Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, uzaktan eğitime geçti.

02 Eyl 2023 - 16:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel