Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlar başladı

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtların başladığını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Üreticilerin, ÇKS başvurularını kuruma bizzat giderek ya da e-Devlet üzerinden yapabileceğini belirten Çitil, “Tarım ve Orman Bakanlığınca verilen tarımsal desteklerden yararlanmak isteyen üreticilerin ÇKS başvurularını yapmaları gerekiyor” dedi.

Çitil, e-Devlet Kapısı üzerinden yapabiliyor. e-Devlet Kapısı'nda başvuru imkanından, geçmiş yıllarda ÇKS'ye kayıtlı olan ve arazi bilgilerinde değişiklik yapmayan üreticiler yararlanabildiğini hatırlattı.

2024 üretim yılı ÇKS başvurularının 2 Ocak 2024 günü mesai bitimine kadar devam edeceğinin bilgisini veren Çitil, “İlk defa ÇKS'ye kaydolacak veya geçmiş başvurusundaki arazi bilgilerinde değişiklik yapacak üreticilerin müdürlüğümüze başvuru yapması gerekiyor” şeklinde konuştu.

TARIMCEBİMDE uygulaması üzerinden de üreticilerin işlemlerini yapabileceğini ifade eden Çitil, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın dijital dönüşüm hamleleri kapsamında uygulamaya aldığı "TARIMCEBİMDE" mobil uygulaması da üreticilerin iş ve işlemlerini kolaylaştırıyor. Üreticilerimiz, telefonlarına yükleyecekleri bu mobil uygulama üzerinden; "e-Devlet Hizmetleri" sekmesini kullanarak kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir” bilgilerini aktardı.

 

01 Eyl 2023 - 17:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel