Afşin Meslek Yüksekokulu uzaktan eğitime geçiyor

Afşin Meslek Yüksekokulu yönetimi, öğrenci ve personellerin güvenliği için uzaktan eğitime geçme kararı aldı. Alınan karara göre öğrenciler, bilgisayar ortamında (online) eğitim ve öğrenimlerine devam edecek.

Haber albümü için resme tıklayın

Asrın felaketi olarak bilinen 6 Şubat depremlerinde Afşin Meslek Yüksekokulu hasar almıştı. 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına yakın Afşin Meslek Yüksekokulu yönetimi durum değerlendirme toplantısı yaptı. Öğrencilerin konaklama sorununu göz önünde bulunduran yönetim, bütün bölümlerin uzaktan eğitimle ilerlemesini öngördü.  Alınan karara öğrenciler ve aileleri olumlu bakıyor.

Afşin Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği 2.sınıf öğrencisi Emre Göçebe, “Ben Bursa’da yaşıyorum. Afşin’de İş Sağlığı ve Güvenliği okuyorum. Depremden dolayı birçok yerleşim yeri yıkıldı. Okulumuz ve yurdumuz hasar aldı. Okulda yüz yüze öğrenim görmek isterdik. Ama barınma sorunu olduğu için okul yönetimi ve hocalarımız en doğru kararı aldı. Yurt kapasitesi yeterli olmadığından çevre il ve ilçelerden gelen öğrenci arkadaşlar barınma ve konaklama konusunda zorluk çekerlerdi” şeklinde düşüncelerini belirtti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin bazı bölümleri, Göksun Meslek Yüksekokulu ve Pazarcık Meslek Yüksekokulu da uzaktan eğitimle devam edecek.

01 Eyl 2023 - 17:34 Kahramanmaraş/ Afşin- Güncel