Ağır hasarlı binanın yarısı yıkıldı, yarısı ayakta kaldı

Elbistan’da yıkım işlemleri esnasında yarısı yıkılan ve diğer yarısı ayakta kalan bina, asrın felaketinin yeni simgesi oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

6 Şubat’ta meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki deprem, Elbistan’ı adeta enkaza çevirdi. Büyük yıkıma neden olan felakette 3 bine yakın bina ağır hasar aldı. Ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri ise, 9 grupta 14 ekiple devam ediyor. Kentte iş makineleriyle enkaz kaldırma çalışmaları ve hasarlı binaların yıkımı sürüyor. Bazı vatandaşlar ise, evlerinin bulunduğu ağır hasarlı binaların yıkılışını çaresiz gözlerle izliyor. Büyük hayaller kurdukları evlerinden son anda canlarını kurtaran vatandaşlar,  binalarının yıkılışını da cep telefonu ile görüntülüyor.

Pınarbaşı Mahallesi’nde 10 katlı ağır hasarlı binanın yıkım işlemleri esnasında ilk 4 katı yıkıldı. Binanın üstteki 6 katın olduğu yarısı da ayakta kaldı. İlk 4 katı olmayan ve kısa bir süre sonra moloz yığınına dönecek binanın fotoğrafını çeken vatandaşlar, ‘Depremin simgesi bu bina olmalı’ notuyla sosyal medyada paylaştı.

01 Eyl 2023 - 17:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel