5 bin 374 öğrenci bursluluk sınavında ter dökecek

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), Elbistan’da 3 bin depremzede öğrencinin katılımıyla yapılacak.

Deprem bölgesindeki öğrenciler için kontenjanın yüzde 30 artırıldığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 3 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınav saat 10.00'da başlayacak. Elbistan’da, 5 bin 374 öğrenci sınavda ter dökecek.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler saat 09.30’da sınava katılacakları binada hazır bulunacak. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı ile koyu siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan silgi bulunduracak. Geçerli kimlik belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak. Öğrenciler, nüfus müdürlüklerince verilen fotoğraflı, barkodlu-karekodlu geçici kimlik belgesi/T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecek.

Sınavda ders dağılımları ve soru sayılarında geçen yıla göre herhangi bir farklılık olmazken sınavda tüm sınıf seviyelerine dörder seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 120 dakika olacak. Sınav kapsamında, deprem bölgesindeki öğrenciler için ilave 30 bin kontenjan ayrılarak toplam burs kontenjanı 100 bine çıkarıldı.

Öğrenciler, 6 Şubat’taki Pazarcık ve Elbistan merkezli depremler nedeniyle ilk dönem konularından sorumlu tutulacak.

Sınav sonuçları, 22 Eylül 2023 tarihinde "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek.

01 Eyl 2023 - 17:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel