Sevdilli’ye Sosyal Kültür Merkezi açılacak

Elbistan’ın Sevdilli Mahallesi’nde ‘Hasan Usta Sevdilli Sosyal Kültür Merkezi’nin açılışı 2 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Haber albümü için resme tıklayın

Sevdilli Mahallesi’nde, mahalle sakinlerinin maddi desteği ile yapımı tamamlanan sosyal kültür merkezi hizmete açılacak. Mahallede önemli bir işlev üstlenecek merkeze, geçen yıl vefat eden ve mahallede sevilen bir şahsiyet olan ‘Hasan Usta’nın’ ismi verildi. ‘Hasan Usta Sevdilli Sosyal Kültür Merkezi’ 2 Eylül Cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak.

Yapılacak tören hakkında bilgi veren İbrahim Usta, “Bundan tam bir yıl önce bizleri derin bir acıyla üzüntüye boğarak aramızdan ayrılan, hayatı boyunca onurlu bir yaşamı tercih eden, insanlık adına üzerine düşeni yapmakta geri durmayan, dayanışamaya ve hayatı paylaşarak yaşamaya önem veren sevgili kardeşimiz Hasan Usta’yı sevgi ve özlemle anıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki Hasan Usta’yı anmak, onun insanlık adına göstermiş olduğu duruşuna ve ideallerine sahip çıkarak yaşatmaktır.  ‘Hasan Usta Sevdilli Sosyal Kültür Merkezi’ adının verilmesi tüm vatandaşlarımız tarafından kabul gördü. Bu nedenle kardeşimiz Hasan Usta’nın adının böylesi anlamlı bir mekânda yaşatılıyor olması bizleri onurlandırmıştır. Bu özveride bulunan bütün dostlarımıza Usta ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Sağ olun var olun. Ayrıca sosyal kültür merkezimizin yapımında bizlerden yardımlarını esirgemeyen Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz Bey’e ve çalışanlarına sonsuz şükranlarımızı sunarız. 2 Eylül’de gerçekleştireceğimiz açılış programımıza tüm Elbistanlıları ve bölge halkını davet ediyoruz” dedi.

 

30 Ağu 2023 - 16:32 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel