Okullarda 9 aylık geçici iş başvuruları başladı

Elbistan’daki okullarda, Toplum Yararına Programı (TYP) çerçevesinde 9 ay süreyle istihdam edilecek 81 kişi için başvurular başladı.

Başvurular, Başvurular, e- Devlet, İŞKUR’un internet sitesi ve ALO 170 üzerinden alınırken; istihdam edilecekler noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.

Toplum Yararına Programı (TYP) ile Elbistan’daki okullarda 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi boyunca istihdam edilecek kişi sayısı belli oldu. İŞKUR’un bir süredir devam ettirdiği TYP ile ilçedeki okullarda 81 kişi görevlendirilecek. 9 ay süreyle sınırlı bu istihdam kapısı için başvuru süreci, 1 Eylül’de sona erecek. Başvurular, online ya da ALO 170 üzerinden yapılabilecek.

Daha önceki Toplum Yararına Programlarından 9 ay yaralananlar bu dönem için başvuru yapamayacak. Aynı haneden 2 kişi çalışamayacak. Hane geliri asgari ücretin net 1,5 katını geçenler programa dahil edilmeyecek. SGK’lı olarak çalışanlar ve emekliler de kapsam dışında tutulacak.

81 kişinin belirlenmesi için 4 Eylül Pazartesi günü Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kura çekimi gerçekleştirilecek. Noter huzurundaki kurada ismi çıkanlar, 11 Eylül’de işbaşı yapacak. TYP ile istihdam edilenlerin çalışma süresi 10 Haziran 2024’te sona erecek.

 

29 Ağu 2023 - 16:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel