Düğünde havaya ateş açarken suçüstü yakalandılar

Elbistan’da, gelin indirme etkinliğinde tüfekle havaya ateş açan 2 şahıs, alanda nöbet tutan polis ekiplerince suçüstü yakalandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, tüm uyarılar ve yaşanan kötü olaylara rağmen ‘gelenek’ adı altında düğün, nişan ve asker uğurlama gibi törenlerde sürdürülen havaya ateş açma olaylarının üstüne kararlılıkla gitmeye devam ediyor. Düğün salonundan gelin indirmenin yapılacağı adrese kadar töreni takip eden polis ekipleri, kısa süre içerisinde çok sayıda silaha el koyarak ilgili şahıslar hakkında da adli ve idari işlemleri yapıyor.

Battalgazi Mahallesi’nde yaşanan olayda; düğün salonu çevresinde bekleyen polislere yakalanmamak için gelin indirme anında silahına davranan 2 şahıs, polisten kaçamadı. Gelin indirilen adresin yakınlarından silah atılması üzerine bölgede takipte olan polisler hemen müdahalede bulundu. M.B.E ve H.Ö.Ç adlı şahıslar, pompalı olarak tabir edilen av tüfeği ile havaya ateş ederken suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınarak işlemleri için emniyete götürülen şüpheliler hakkında genel güvenliği kasten tehlikeye sokma ve 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar hakkında kanuna muhalefet suçundan adli tahkikat başlatıldı. Suça aleti olan tüfeklere de el konuldu.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bu yöndeki denetim ve sahadaki uygulamaların kararlılıkla süreceği vurgulandı.

 

29 Ağu 2023 - 15:53 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel