Başkan Kayabaşı, manevi tahribata dikkat çekti

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, ülkede yaşanan ekonomik kriz kadar önemli bir diğer konunun manevi tahribat olduğuna dikkati çekti.

Kayabaşı, Türkiye’de acil bir manevi kalkınma hamlesine ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaparak, “Milletimizin geleceğini kurtarmak ve geçmişimize sahip çıkmak için adım atılması gerekiyor” dedi.

Türkiye’de manevi anlamda toplumu özüne döndürecek fikir ve politikaları önemseyen ve hayata geçirme çabasında olan tek siyasi anlayışın Milli Görüş olduğuna değinen Başkan Kayabaşı, şöyle devam etti:

“Yaşanan ekonomik kriz den daha fazla bizi müteessir eden önemli bir konu manevi tahribattır. Toplum olarak önce ahlak ve maneviyatı toparlamamız gerekiyor. Bunun için de atalarımızın ‘balık baştan kokar’ sözüne odaklanmalıyız. Yani idarecilerin ve devlete büyük sorumluluk düşüyor. Yöneticilerimiz, iktidarda olanlardan başlayarak her bir ferde gelinceye kadar yeni bir manevi kalkınma hamlesine ihtiyacımız var. Toplumun refah seviyesinin yükselmesi için ahlak ve maneviyatın ön planda tutan politikaların geliştirilmesi gerekir.”

Geçmişten gelen değerlerimiz ve millet olarak barındırdığımız hasletlerin yeniden hayat bulmasının önemine değinen Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, “Hem maddi çöküş hem de manevi yıkılışı yaşıyoruz. Maneviyattan uzak, insanı değil eşyayı odak alan bir yaşam anlayışına hapsoluyoruz. Bunun önüne geçmek için din adamlarının Hoca Ahmet Yesevi’yi; devlet adamlarının ise Kılıçarslan’ı örnek alması gerekiyor. Malazgirt Zaferi ile 1071’te bizlere yurt ve vatan olan bu toprakları ancak manevi değerlerimize sahip çıkarak geleceğimize miras bırakabiliriz” şeklinde konuştu.

Kayabaşı, “İşte bu noktada Milli Görüş kadroları olarak toplumun temel direği olan aileden başlayarak yapılması gerekenleri dile getiriyoruz. Çünkü Milli Görüş, milletin görüşü ve özüdür. Milli Görüş’ün tecellisi olan Malazgirt Zaferi’nin 952.yıl dönümünde her anlamda özümüze dönüp geleceğimize sahip çıkmaktan başka çaremiz kalmamıştır” sözleri ile açıklamasını tamamladı.

 

28 Ağu 2023 - 16:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel