Drift atıp polisten kaçmanın bedelini ağır ödedi

Elbistan’da, otomobili ile drift atıp dur ihtarına uymayarak polisten kaçan ehliyetsiz sürücüye 37 bin 500 lira idari para cezası kesildi.

Elbistan’da, modifiyeli ya da ‘kuş serisi’ olarak adlandırılanlar başta olmak üzere bu tür otomobil sürücülerinin ihlal ettiği trafik kurallarının başında drift atmak, abartı egzoz ve yüksek sesle müzik dinlemek geliyor. Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ile diğer birimlerdeki polisler, hem kendi canlarını hem de trafikteki diğer sürücülerin hayatlarını hiçe sayarak drift atan bu araç sürücülerine göz açtırmıyor. Bunun en son örneği Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nda yaşandı.

Trafik polisleri, bulvar üzerinde drift atan bir araç olduğu bilgisi üzerine bölgeye intikal etti. Sürücü, polislerin ‘dur’ ihtarına aldırış etmeyerek kaçtı. Otomobil, kovalamanın ardından durduruldu. Yapılan kontrollerde sürücünün ehliyetsiz olduğu belirlendi. Sürücüye, drift atmak, ehliyetsiz araç kullanmak, dur ihtarına uymamak ve trafiği tehlikeye düşürmek gibi suçlardan toplamda 37 bin 500 lira idari para cezası kesildi. Otomobil de trafikten men edilerek otoparka çekildi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün trafikteki bu tür sorumsuzluklara geçit vermeme adına denetim ve uygulamalarının aralıksız olarak süreceği vurgulandı.

28 Ağu 2023 - 16:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel