Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı Nurhak’a cemevi yapacak

Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı, Nurhak ilçesinde asrın felaketi sonrasında ağır hasar cemevlerinin yeniden yapım sürecini başlattı.

Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı Nurhak’a cemevi yapacak
Haber albümü için resme tıklayın

 

Nurhak’ta büyük çaplı hasara yol açan 6 Şubat’taki depremde cemevleri de zarar gördü. İlçeye bağlı Pınarbaşı ile Karaçar Mahalleleri’ndeki cemevleri ağır hasar aldı. Pınarbaşı ve Karaçar’a yeni cemevi yapımı için Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı devreye girdi. Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı Daire Başkanları Ali Narin ve Selahattin Özden, yeni cemevi projeleri ile ilgili olarak Nurhak’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Narin ve Özden, Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız’ın eşliğinde gerçekleştirdikleri ziyarette cemevlerinin vakıf başkanı, yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ile buluşup fikir alışverişinde bulundular.

Ziyaretle ilgili değerlendirme yapan Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız, ilçede ağır hasar alan cemevlerinin yeniden inşası için çalışmaların başladığını söyledi.

Pınarbaşı ve Karaçar Mahalleleri’ndeki çalışmaların Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nca sürdürüleceğinin altını çizen Kaymakam Yıldız, “Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı Daire Başkanları Ali Narin ve Selahattin Özden tarafından bu çerçevede Nurhak’ımıza bir ziyaret gerçekleştirildi. Cemevleri vakıf başkanı, yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve rehber ile buluşup fikir alışverişinde bulundular. Şehrimize ve halkımıza hayırlı olsun” dedi.

26 Ağu 2023 - 15:59 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel