Polisten motosiklet ve modifiyeli araç denetimi

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, tescilsiz olarak trafikte seyreden motosiklet ve modifiyeli araçlara yönelik olarak denetimlerde bulundu.

Polisten motosiklet ve modifiyeli araç denetimi
Polisten motosiklet ve modifiyeli araç denetimi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ehliyetsiz sürücülerin, plaka takmadan trafiğe çıktığı çok sayıda motosiklet trafikten men edilerek otoparka götürülürken, kural ihlali yapan modifiyeli araç sürücülerine de cezai işlem uygulandı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, deprem sonrasında bir türlü normalleşmenin sağlanamadığı şehir içi trafikte kuralları hiçe sayan motosiklet ve modifiyeli araçlara göz açtırmıyor.

Tescilsiz ve ehliyetsiz motosiklet kullanımının önüne geçmek; trafiği tehlikeye düşüren modifiyeli ve abartı egzozlu araçların da caddelerden uzak tutmak amacıyla denetimlerini sıklaştıran trafik polisleri, eş zamanlı uygulamalarına devam ediyor.

Şehrin ana arterleri ve trafiğin yoğun olduğu meydan bölgesinde uygulama noktaları oluşturan trafik polisleri, denetimlerde durdurulan motosikletlerin evraklarını tek tek kontrol etti. Kurallara aykırı olarak trafiğe çıkan sürücülerle ilgili işlem yapıldı. Çok sayıda motosiklet trafikten men edildi. Modifiye araçlarla egzoz patlatıp çevreye rahatsızlık veren sürücülere de gerekli cezai işlemler uygulandı.

Bu tür denetimlerin trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla 7 gün 24 saat esasına göre sürdürüleceği vurgulandı.

25 Ağu 2023 - 17:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel