Kuzey Marmara Otoyolu İlkokulu kapılarını öğrencilere açıyor

Kuzey Marmara Otoyolu tarafından Elbistan’daki konyteyner kentte kurulan ilkokul, yeni eğitim-öğretim dönemiyle birlikte öğrencilere kapılarını açacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında eğitim altyapısını güçlendirmek ve öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için büyük gayret gösterdiklerini söyledi.

 Afetzedelerin yaşamlarını sürdürdükleri konteyner kentlerdeki okul ihtiyacını karşılamak amacıyla ilkokul planlaması yapıldığını belirten Çetin, bu çerçevede Kuzey Marmara Otoyolu’nun desteği ile başlanan eğitim yuvasının tamamlandığını bildirdi.

Kuzey Marmara İlkokulu’nun 350 öğrenci kapasiteli olduğunun bilgisini veren Çetin, “Şehrimizde büyük yıkıma neden olan deprem afeti sonrasında vatandaşlarımız için konteyner kentler oluşturuldu. Afetzede ailelerimiz, kalıcı konutlar tamamlanıncaya kadar konteyner kentlerde misafir ediliyor. Şehrimizin birçok mahallesinden gelen vatandaşlarımız olduğu için özellikle de ilkokul noktasında mağduriyet yaşamalarını istemedik. MÜSİAD ve DEİK Konteyner Yaşam Kentleri arasında okul planlamamızı yaptık. Bu konuda da bizlere Kuzey Marmara Otoyolu destek oldu. Prefabrik okul binamızın inşaatı tamamlandı. Şuanda eğitim açısından hiçbir eksiği kalmadı.

350 öğrencimizi, 2023-2024 eğitim-öğretim dönemiyle birlikte okulumuzla buluşturacağız inşallah. Şehrimize, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun. Bu okulun kentimize kazandırılmasındaki destek ve çabalarından dolayı Kuzey Marmara Otoyolu ilgililerine teşekkürü borç biliriz” dedi.

Okulun müdürlük görevini Harun Kandil üstlenirken kayıt işlemlerinin de sürdüğü bildirildi.

 

24 Ağu 2023 - 17:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel