EMYO, tüm programlarda yüzde 100 doluluk oranına ulaştı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Elbistan Meslek Yüksekokulu (EMYO),  tüm programlarında yüzde yüz doluluk oranına ulaştı.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Bu yıl ilk kez öğrenci alan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programıyla birlikte okulun 9 programının kontenjanları doldu.

Elbistan Meslek Yüksekokulu Müdürü Muharrem Eren, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sürecinin tamamlanmasının ardından yerleştirme sonuçlarının açıklandığını söyledi.

EMYO’nun eğitim verdiği 9 programda yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldığının bilgisini veren Eren, toplamda 391 adayın yerleştiğini dile getirdi.

EMYO’ya yerleşen tüm öğrencileri tebrik eden Eren, “Bu tablo tabi ki bizim için de gurur ve mutluluk verici. Elektrik, Makine, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Otomotiv Teknolojisi, Elektrik Teknolojisi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, İnşaat Teknolojisi, Laborant ve Veteriner Sağlık ile bu yıl ilk kez öğrenci alan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarımızın kontenjanları tamamen doldu. Toplamda 497 öğrencimiz bu programlara yerleşti. İnşallah yeni dönemde tüm öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için elimizden gelen gayreti sürdüreceğiz” dedi.

Eren, şöyle devam etti:

“Elbistan MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı’nda asgari öğretim elemanı sayısının tamamlanmasının ardından, 2023 yılında ilk defa öğrenci alımı kapsamında;  Çelikler Holding ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile uygulama eğitimi protokollerimizi imzaladık. Öğrencilerimiz, uygulama eğitimlerini bu kurumlarda alacak. Böylece mesleki açıdan tüm yeterliliğe sahip olacaklar. Öğrencilerimize en iyi ortamı sağlamak için, tüm akademik ve idari birimlerimizle hazırlıklarımızı sürdürüyor, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bir kez daha bu sonuçların hayırlı olmasını diliyor, başarılarla dolu bir akademik yıla girmeyi temenni ediyorum.”

23 Ağu 2023 - 16:30 Kahramanmaraş- Güncel