Kadın ve çocuklar için dönemsel eğitimler veriliyor

Nurhak Belediyesi, kadın ve çocuklara yönelik fotoğrafçılık, piyano eğitimi ve ahşap oyma gibi mesleki eğitim çalışmalarına devam ediyor.

+2
Video için play'e tıklayın

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan’ın girişimleriyle ve İstanbul Beyoğlu Afet Dayanışma ekibi ve çocuklarla dayanışma grubunun katkılarıyla kadın ve çocuklara yönelik mesleki eğitim kursları açıldı. Depremin çocuklarda ve kadınlarda bıraktığı kötü izleri silmeyi amaçlayan sosyal eğitim etkinliklerine yaklaşık 60 kadın ve çocuk katılıyor.

Verilen eğitimlerde büyük yetenekler çıkıyor!

Eğitim atölyelerinde gözetmen olan belediye çalışanları, mesleki eğitim alanlarında yeteneği olan kadın ve çocuklarla özellikle ilgileniyorlar.

Programla ilgili bilgi veren Nurhak Belediyesi personeli Mulla Ceritli, “Yapılan etkinliklerin hepsini mesleğinde uzman olan ekip arkadaşlarımızla yakından takip ediyoruz. Katılımcıları belirli bir süre takip ediyoruz. Kadın ve çocuklardan müthiş yetenekler çıkıyor. Hafta sonunda da eğitim atölyeleri devam ediyor. Nurhak çocuk ve gençlik kütüphanesi bünyesinde daha önce boya ve resim, matematik ve İngilizce gibi birçok alanda eğitimler verdik. Bu eğitimler ve çalışmalar sürekli devam edecek” dedi.

23 Ağu 2023 - 16:20 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel